Cinematography:
Kenichi YoshizakaComposer:
Michihiko ÔtaCast:
Mayumi Tanaka, Satsuki Yukino, Ryōtarō Okiayu, 坂本千夏, Daisuke Sakaguchi, Jūrōta Kosugi, Nobutoshi Kanna, Akio Ōtsuka, Rihoko Yoshida, Yoku Shioya, Maya Okamoto (more)Episodes(52)
-
Young Cooking Master (E01)
-
Fantastic Mapo Tofu (E02)
-
Super Chef (E03)
-
Merciless Rules (E04)
-
Destroy Old Tradition (E05)
-
Dumpling Brothers (E06)
-
Dirty Trap! Cornered Mao! (E07)
-
The Final Battle (E08)
-
Challenging Dream - The Super Chef Exam (E09)
-
Incomparable Noodles (E10)
-
The Last Battle! Taste Battle Stadium (E11)
-
The Handsome Teenage Chef, Fei (E12)
-
The Decisive Catfish Noodles!! (E13)
-
The Honorable Mark (E14)
-
Fake Super Chef? (E15)
-
The Beauty Trap (E16)
-
Dream Singe Cuisine Revives (E17)
-
Haunted House Experience (E18)
-
Galaxy Noodles (E19)
-
The Bad Luck Dark Chicken (E20)
-
Yang Spring Restaurant's Challenge (E21)
-
The Battle of Two Chef (E22)
-
Big Universe Pork Dumpling (E23)
-
Mysterious Invitation, The trap of the masked Chef (E24)
-
Western Style Blood Match (E25)
-
The Strongest Ace (E26)
-
The Secret of the Masked Chef (E27)
-
Wilderness Cooking (E28)
-
Chefs of Darkness Society's Assassin! (E29)
-
Knife-Skills Competition (E30)
Cast
Mayumi Tanaka
Japan
Best series:
Grimm Masterpiece Theater (1987) (series)
One Piece (1999) (series)
Rurouni Kenshin: Wandering Samurai (1996) (series)
Satsuki Yukino
Japan
Best series:
Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009) (series)
Hikaru no Go (2001) (series)
One Piece (1999) (series)
Ryōtarō Okiayu
Japan
Best series:
Legend of the Galactic Heroes (1988) (series)
Demon Slayer (2019) (series)
Fullmetal Alchemist (2003) (series)
坂本千夏
Japan
Best series:
Grimm Masterpiece Theater (1987) (series)
Monster (2004) (series)
One Piece (1999) (series)
Daisuke Sakaguchi
Japan
Best series:
Fullmetal Alchemist (2003) (series)
Fighting Spirit (2000) (series)
Mononoke (2007) (series)
Jūrōta Kosugi
Japan
Best series:
Legend of the Galactic Heroes (1988) (series)
Grimm Masterpiece Theater (1987) (series)
Hajime No Ippo: The Fighting! – Rising (2013) (series)
Nobutoshi Kanna
Japan
Best series:
Legend of the Galactic Heroes (1988) (series)
Initial D Fifth Stage (2012) (series)
Berserk (1997) (series)
Akio Ōtsuka
Japan
Best series:
Legend of the Galactic Heroes (1988) (series)
Hunter x Hunter (2011) (series)
Cowboy Bebop (1998) (series)
Rihoko Yoshida
Japan
Best series:
Legend of the Galactic Heroes (1988) (series)
Grimm Masterpiece Theater (1987) (series)
Anne of Green Gables (1979) (series)
Yoku Shioya
Japan
Best series:
Legend of the Galactic Heroes (1988) (series)
Grimm Masterpiece Theater (1987) (series)
Cowboy Bebop (1998) (series)
Maya Okamoto
Japan
Best series:
Gintama (2006) (series)
Trigun (1998) (series)
Tico of the Seven Seas (1994) (series)
Tetsuya Iwanaga
Japan
Best series:
Legend of the Galactic Heroes (1988) (series)
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex (2002) (series)
Puella Magi Madoka Magica (2011) (series)
Junko Shimakata
Japan
Best series:
Ushio and Tora (1992) (series)
Case Closed (1996) (series)
Sailor Moon (1992) (series)
Takkō Ishimori
Japan
Best series:
Legend of the Galactic Heroes (1988) (series)
Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009) (series)
Bunny Drop (2011) (series)
Dai Matsumoto
Japan
Best series:
Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009) (series)
Code Geass: Lelouch of the Rebellion (2006) (series)
Puella Magi Madoka Magica (2011) (series)
Hiroshi Yanaka
Japan
Best series:
The Apothecary Diaries (2023) (series)
Legend of the Galactic Heroes (1988) (series)
Haikyu!! (2014) (series)
Shinpachi Tsuji
Japan
Best series:
Legend of the Galactic Heroes (1988) (series)
Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009) (series)
Death Note (2006) (series)
Jun'ya Enoki
Japan
Best series:
Haikyu!! (2014) (series)
Run with the Wind (2018) (series)
Demon Slayer (2019) (series)
Yoshino Kimura
UK
Best series:
Masters of Horror (2005) (series)
風間信彦
Japan
Best series:
Fighting Spirit (2000) (series)
Samurai Champloo (2004) (series)
One Piece (1999) (series)